خرید(معماری اسلامی دوره صفويه)

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان .معماری اسلامی دوره صفويه. وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.//معماری اسلامی دوره صفويه|50681051|iqd40217142|

حجم فایل : 1.9 MB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 308
به نام يگانه معمار هستي معماري اسلامي دوره صفويه رنسانس رنسانس عموماً به جنبش فکری- عقلانی اطلاق می شود که درسده ی چهاردهم از شهرهای شمالی ایتالیا سرچشمه گرفت، ودرسده ی شانزدهم به اوج خود رسید. تا قرنی پیش، رنسانس را تولد دوباره ي هنر و ادبیات تحت تأثیر سرمشق هاي کلاسیک باستان ، و یا « کشف جهان وانسان » تعریف کرده بودند ، ولی تاریخ نویسان سده ي بیستم ، نظریه هایی تازه در مفهوم وحدود زمانی این جنبش پیش نهادند.
در واقع رنسانس ، تنها یک نهضت تاریخی نیست ، بلکه دورانی است که آغاز و پایان آن در نقاط مختلف متفاوت است، و سیران درهرگوشه ، همراه با تحولاتی نمود یافته است که تا اندازه اي بایکدیگر مرتبط بوده اند ، اما ناگهان همه ي این تحولات ، تحت تاثیر فنون ، ابداعات وکشفیات جدید ، سرعتی دو چندان می گیرند و زندگی بشر را تحت تغییرات بنیادی قرار می دهند.
ازجمله ي این فنون ، می توان به « اختراع صنعت چاپ »، «پیشرفت امکانات دریانوردی» و «کشفیات تازه ي جغرافیایی » اشاره کرد. انسان عصر رنسانس - برخلاف انسان قرون وسطی- ازمفهوم تاریخ ، درکی روشن تر و واقعی تر دارد ، و براساس فعالیتهای بشری ،« گذشته» را بررسی می کند. او در بررسی خود به این نتیجه می رسد که عصر باستان ، روزگار اوج تمدن و فرهنگی بود که با فروپاشی امپراطوری روم ، به دست مهاجمان وحشی پایان یافت ؛ و در پی آن ، دوران هزار ساله ي رکود فرهنگی ( قرون وسطی ) براروپا سایه گسترد. به دنبال آن با تجدید حیات هنرها وعلومی که در عصر باستان رواج داشت ، دوران تاریکی و کوته اندیشی به سرآمد و رنسانس آغاز شد. توجه به عصر باستان ، نخست در سده ي چهاردهم توسط پتر ارک شاعر و متفکر ایتالیایی ، مطرح شد.
او با علاقه ي بسیار ، آثار«سیسرون» را مطالعه می کرد. چیزی که او را شیفته ي این آثار کرده بود ، موسقی نهفته در اشعار او بود ، تا آنجا که هر چیز دیگری که می خواند و یا می شنید ، به نظرش خشن وبد آهنگ جلوه می کرد.
« پترارک » ، در نبرد با مدرسیانی که زبان زیبای لاتین را قربانی استدلالهای خشک و بی روحشان کرده اند ، عاقلانه ترین راه را بر می گزیند ، او زبانی را برای آثار خود انتخاب می کند که زیبایی گذشته را در ادبیات مسیحی قرون وسطی باز می گرداند.
امروزه « پترارک » را بیشتر با اشعارش به زبان ایتالیایی می شناسد ، اما حجم آثار وي به زبان لاتین بسیار بیش از اشعار ایتالیایی است. « پترارک » ، تجدید حیات آثار فلسفی و ادبی عصر باستان، و پالایش زبان های لاتینی را درنظر داشت ، ولی درطی دو قرن پس از او ، اندیشه ي تجدید حیات به تمامی عرصه های فکری و فرهنگی ، از جمله در هنرهای بصری نیز بسط یافت. مطالعه در کاوشهای باستان شناسی و به عبارتی « باستان گرانی » تقریباً همه ي هنرمندان سده ي پانزدهم را تحت تاثیر خود قرار داده بود ، تا آنجا که ویژگیهایی را در هنر ایتالیا پدید آورد که با خصلتهای هنر معاصر خود درشمال ا...مطالب دیگر:
🔗گزارش کارآموزی حقوق و دستمزد در مرکز تعمیرات لوازم صوتی و تصویری🔗گزارش کارآموزی ديفرانسيل پيكان و RD - شركت صنعتي محور سازان ايران خودرو🔗تحقیق مجازات🔗جزوه آموزش مسائل زندگی مشترک، چگونه یک زندگی موفق داشته باشیم؟🔗گزارش کارآموزی رشته حسابداری دانشگاه پیام نور🔗گزارش کارآموزی ریخته گری گروه صنعتی نورد🔗گزارش کارآموزی زراعت نانوتكنولوژي و كاربرد آن در كشاورزي🔗گزارش کارآموزی زراعت و اصلاح نباتات🔗گزارش کارآموزی زراعت و اصلاح نباتات در واحد حفظ نباتات اداره جهاد کشاورزی🔗گزارش کارآموزی زراعت و اصلاح نباتات جهاد كشاورزي شهرستان تربت حيدريه🔗گزارش کارآموزی زراعت در جهاد كشاورزي شهرستان مه‌ ولايت🔗گزارش کارآموزی پروژه دانه هاي روغني (سويا و ذرت) در ایستگاه عراقی محله🔗گزارش کارآموزی مکانیک در شركت صنعتي محورسازان ايران خودرو🔗گزارش کارآموزی مهندسی برق در سالن ديجيتال- سوييچ🔗گزارش کارآموزی در شركت لوله گستر اسفراين🔗گزارش کارآموزی حسابداری در شرکت تبلیغاتی🔗گزارش کارآموزی زراعت و اصلاح در جهاد كشاورزي شهرستان مينودشت🔗گزارش کارآموزی ساخت و تولید در كارگاه توليدي چرخدنده🔗گزارش کارآموزی شیمی کاربردی کنترل کیفی آب شرب در شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان گنبد کاووس🔗گزارش کارآموزی شیمی کاربردی در کارخانه ماکارونی زرین گل🔗گزارش کارآموزی صنایع اتومبیل واحد كنترل هشدار دهنده (A.C.U)🔗گزارش کارآموزی شركت كشت و صنعت گرگان (شهره)🔗تحقیق نحوه گذراندن اوقات فراغت و نظريه هاي مربوط به آن🔗تحقیق پیوند ورزش و معماری🔗تحقیق بررسی کلاهبرداری