خرید(پاورپوینت مبلمان دوره قاجار)

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان .پاورپوینت مبلمان دوره قاجار. وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید./پاورپوینت مبلمان دوره قاجار,تاریخ و ادبیات,صندلی های راحتی دوره قاجار,صنعت چوب در اصفهان دوره قاجار و پهلوی,آثار و مدارک باستان شناسی/پاورپوینت مبلمان دوره قاجار|32039259|iqd40217142|

توضیحات:

فایل ،در حجم 34 اسلاید قابل ویرایش.بخشی از متن:

آثار و مدارک باستان شناسی به جای مانده از فرهنگهای کهن در سرزمینها ی گوناگون خاور میانه و آسیای غربی نشان می دهد ،که صندلی بعنوان وسیله ای برای نشستن از هزاران سال پیش به شکل های گوناگون وجود داشته است.مدارک موجود نشان می دهد که قدیمی ترین چهار پایه موجود درمنطقه خاور نزدیک باستان از حفریات باستان شناسی تپه چشم علی در جنوب شرق تهران (شهرری) در کاوش های اریک اشمیت در سالهای 6-1934 به دست آمده است.

. این چهارپایه که متعلق به نیمه دوم هزاره ششم پیش از میلاد است با مخلوطی از گل رس و شن و کاه ساخته شده است . خمیره و پوشش آن قرمز رنگ است و در بخش پیش از تاریخ موزه ملی ایران نگهداری می شود.این چهار پایه طوری ساخته شده است که به لحاظ وزن و استحکام به راحتی می تواند وزن انسان را تحمل کند.

اما قدیمی ترین نمونه صندلی در ایران، در نقش برجسته ای بر مهره ای از جنس سنگ یمانی آبی رنگ از دوره عیلام نقش شده است .در این نقش تصویر یکی از پادشاهان عیلامی به نام شیلهک – این شوشیناک را نشان می دهد، که در حال اهداء شئیی به دخترش می باشد. در این تصویر پادشاه عیلامی بروی صندلی نشسته است که لبه تکیه گاه آن گرد و به حالت برگشته می باشد و پایه های آن به شکل، سم یک حیوان نشان داده شده است ،این قطعه مهر و نقش روی آن متعلق به هزاره دوم پیش از میلاد می باشد.

و...فهرست مطالب:

مقدمه

تخت نادری

تَختِ طاووس

تخت مرمرینی

صنعت چوب در اصفهان دوره قاجار و پهلوی

تصاویر

صندلی های راحتی دوره قاجارمنابعاین فایل با فرمت پاورپوینت در 34 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.مطالب دیگر:
📌تحقیق درباره نقش مواد آلي در افزايش سطح حاصلخيزي خاكهاي زراعي📌تحقیق درباره نقوش سنتي ايران 📌تحقیق درباره نكات اخلاقي و فردي فضه📌تحقیق درباره نكاتي در مورد سعادت و شقاوت انسان📌تحقیق درباره نماتدهاي گره ريشه📌تحقیق درباره نماز در قرآن وحدیث📌تحقیق درباره نماز زيباترين جلوه نيايش با پروردگار📌تحقیق درباره نماز و اسرار تربيتي آن📌تحقیق درباره نوروز📌تحقیق درباره نهال سالم 📌تحقیق درباره نهنگها📌تحقیق درباره نيکي به پدر و مادر📌تحقیق درباره نيرو 📌تحقیق درباره واکنش شیمیایی 📌تحقیق درباره واحد صنعتي 📌تحقیق درباره واقعـه غـدير و اهـميت آن📌تحقیق درباره واقعه غدير اوج ابلاغ ولايت📌تحقیق درباره واكنش شيميايي📌تحقیق درباره ولادت📌تحقیق درباره عدالت از دیدگاه امام علی ، عدالت و فضیلت از دیدگاه قرآن 📌تحقیق درباره ويژگيهاي شغل عكاسي📌تحقیق درباره هارد اسکازی📌تحقیق درباره ترکيبهاي يوني📌تحقیق درباره قيمت تمام شده 📌تحقیق درباره هزينه يابي كيفيت در پروژه ها