خرید(ادبیات نظری تحقیق و پیشینه آموزش و دوره پیش دبستانی)

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان .ادبیات نظری تحقیق و پیشینه آموزش و دوره پیش دبستانی. وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید./ادبیات,نظری,تحقیق,و,پیشینه,آموزش,و,دوره,پیش,دبستانی,ادبیات نظری تحقیق و پیشینه آموزش و دوره پیش دبستانی,دانلود ادبیات نظری تحقیق و پیشینه آموزش و دوره پیش دبستانی پکیج,دانلودادبیات نظری تحقیق و پیشینه آموزش و دوره پیش دبستانی پکیج,دانلود/ادبیات نظری تحقیق و پیشینه آموزش و دوره پیش دبستانی|31029084|iqd40217142|


دانلود ورد با موضوع دارای 103 صفحه و با فرمت .docx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

تعداد صفحه : 103 صفحه


فرمت فایل: ورد .docx و قابل ویرایش


آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی از متن نمونه:
فهرست مطالب:

- خلاصه اي از فصل دوم
تاريخچه آموزش پيش دبستاني
- مارتين لوتر
كمينوس
- جان لاك
- پستالوزي
- رابرت آون
تعريف دوره پيش‏دبستاني
ويژگيهاي كودك در دوره پيش‏دبستاني:
ب) رشد حركتي
1- رشد حركتي درشت
2- مهارتهاي حركتي ظريف
3- تفاوتهاي فردي در مهارتهاي حركتي
اهداف دوره پيش‏دبستاني
مهارتهاي رواني ـ حركتي در دوره دبستان
1- تعريف مهارتهاي رواني ـ حركتي
2- نظريه‏هاي كسب مهارتهاي رواني ـ حركتي
تحول حركت در كودكان دبستاني
مهارتهاي رواني ـ حركتي
جدول 2- مقوله‏هاي اصلي در حوزه رواني ـ حركتي (لطف آبادي، 1375؛ ص 27)
- سازگاري اجتماعي
روابط با همسالان
جدول 1-2: شاخص‏هاي رشد رفتار طبيعي
جدول 2-2 مراحل رشد رواني ـ اجتماعي اريكسون (به نقل از كاپلان و سادوك، 2003، ص 85).
2- نظرية روان شناسي فردي آدلر1
وظيفه مهدكودك و مراكز پيش دبستاني از ديدگاه آدلر
جدول شماره 2-3- تشخيص هدفهاي كودكان ناسازگار (درايكرز و كاسل، 1378، ص 69)
3- نظريه‏هاي رفتاري
4- نظريه‏هاي خانواده درخصوص ناسازگاري
- نظريه شناختي
پيشينه پژوهش
منابع فارسی
منابع لاتین


خلاصه اي از فصل دوم
در اين فصل ابتدا به تاريخچة آموزش پيش دبستاني پرداخته خواهد شد. در بحث از تاريخچه سعي مي شود از انديشه هاي تاثيرگذار در فرايند شكل گيري آموزش پيش دبستاني استفاده شود. علاوه بر اين دوره پيش دبستاني در حدود سني آن كه مودر اختلاف نظر است، تعريف مي‏شود. ويژگي هاي كودكان در دوره پيش دبستاني اعم از رشد جسماني، رشد حركتي به دنباله مباحث گفته شده مي‏آيد. از مولفه هاي مهم هر دورة آموزشي، بيان اهداف آن دوره است. بحث اهداف دورة پيش‏دبستاني در ادامه فصل گفته مي شود و سپس دو متغير اصلي پژوهش يعني مهارتهاي رواني ـ حركتي و سازگاري اجتماعي بحث خواهند شد. دربارة مهارتهاي رواني ـ حركتي سعي شده ديدگاههاي مختلف ارائه شود و همچنين دربارة سازگاري اجتماعي، در بحث مهارتهاي رواني ـ حركتي، ديدگاه گزل و در بحث سازگاري اجتماعي، ديدگاه آدلر زيربناي تئوري اين پژوهش قرار گرفته اند. در بخش پيشينه پژوهش نيز سعي شده تا جاي ممكن سيماي فعلي پژوهشهاي داخلي و خارجي ارائه شود.

تاريخچه آموزش پيش دبستاني
تعليم و تربيت انسان از بدو تولد تا پايان زندگي ادامه دارد و درخصوص شيوه‏هاي يادگيري و ياددهي انسان، نظرپردازيهاي گوناگوني صورت گرفته است. سالهاي زيادي مردم بر اين باور بودندكه كودكان به صورت افراد بالغ پيش ساخته، اما مينياتوري به دنيا مي آيند. اين ديدگاه در قرون وسطي غالب بود و چنين فرض مي‏شد كه كودك، بزرگسال كوچك است و از نظر شيوه رفتار نيز با او مثل بزرگسال رفتار مي‏كردند. به محض اينكه كودكان مي‏توانستند راه بروند و گفتگو كنند، به اجتماع بزرگسال مي‏پيوستند، در بازيهاي آنان شركت مي‏كردند، به كارهاي آنان مشغول مي‏شدند و مثل آنها لباس مي‏پوشيدند. در اصل، مردم بين كودكان و بزرگسالان تفاوتي قائل نبودند. نظر آنان چنان بود كه گويا از ابتدا، بدن و شخصيت كودكان از روي طرح بزرگسالان پيش‏سازي شده است. (كرين، 1371؛ كارين1، 2000).
به تدريج بر اثر تلاشهاي افرادي نظير روسو، پستالوزي و هربارت، اين ديدگاه شكل گرفت كه كودك همان بزرگسال كوچك نيست، بلكه ويژگي‏ها و خصوصيات منحصر به فردي دارد كه او را از بزرگسالان كاملاً متمايز مي‏كند. فروبل در راستاي تقويت اين ديدگاه و از سكه انداختن ديدگاه رايج پيش ساخته‏نگري، اولين كودكستان را به نام «باغ كودكان» بوجود آورد و اعتقاد داشت براي آموزش كودكان بايد محيط غني شده اي فراهم كرد. كودكستانها در اوايل قرن بيستم، تحت نفوذ و تاثير نظريه‏پردازاني چون ماريا مونته سوري دچار تغييراتي شدند و خود ماريا مونته سوري تحت تاثير سگن و ايتارد بود و از تجارب و يافته‏هاي آنان استفاده كرد. بعد از 1940، كودكستانها گسترش يافتند و افرادي چون جان ديويي، متفكر و نظريه‏پرداز آمريكايي، ايده‏هاي ارزشمندي در اين خصوص ارائه دادند و يكي از شاگردان جان ديويي، انديشه‏هاي او را دنبال كرد كه نتيجه اين كوشش‏ها، تاسيس رشته آموزش و پرورش پيش‏دبستاني در دانشگاهها بود و اين شاگرد فعال و نوآور كسي نبود جز «پتي اسميت ميل». به هر حال، ظهور كودكستان در ابتدا بر محورهايي چون ارتباط با خانواده، آموزش والدين و رفع مشكلات آنها متمركز بود، ولي از آن زمان تا به حال كودكستانها دچار تغييرات زيادي شده‏اند. (مفيدي، 1372)
شورتز1 (به نقل از رئوف، 1370) نخستين كودكستان را در آمريكا تاسيس كرد و اين كار مورد استقبال زيادي قرار گرفت. در اوايل قرن بيستم، دانشگاه‏هاي زيادي در كشورهاي اروپايي و آمريكايي دست به اقداماتي درخصوص تعليم مربيان زدند كه به امر آموزش و پرورشِ پيش‏دبستاني مشغول شوند. در اثر رشد كودكستانها و بروز جنگ جهاني دوم، آموزش پيش‏دبستاني مورد توجه بيشتر قرار گرفت و تغييرات جوامع، لزوم برنامه‏ريزي جدي‏تر را در اين باره تقويت كرد.


مطالب دیگر:
📜مبانی نظری شناسایی و رتبه بندی علل تاثیرگذار بر ترک شغل کارکنان📜پروپوزال شناسایی و رتبه بندی علل تاثیرگذار بر ترک شغل کارکنان📜پرسشنامه شناسایی و رتبه بندی علل تاثیرگذار بر ترک شغل کارکنان📜ارائه الگویی مفهومی برای شناسایی علل تاثیرگذار ارتقای عملکرد فن بازارهای دفاعی📜مبانی نظری ارائه الگویی مفهومی برای شناسایی علل تاثیرگذار ارتقای عملکرد فن بازارهای دفاعی📜پروپوزال ارائه الگویی مفهومی برای شناسایی علل تاثیرگذار ارتقای عملکرد فن بازارهای دفاعی📜پرسشنامه ارائه الگویی مفهومی برای شناسایی علل تاثیرگذار ارتقای عملکرد فن بازارهای دفاعی📜خلاصه کتاب مقالاتی درباره دین - گئورك زيمل📜پاورپوینت محافظه کاری حسابداری و مدل های اندازه گیری آن📜مدل بومی برای شکل گیری سیاست های زیست محیطی ایران📜مبانی نظری مدل بومی برای شکل گیری سیاست های زیست محیطی ایران📜پروپوزال مدل بومی برای شکل گیری سیاست های زیست محیطی ایران📜پرسشنامه (مصاحبه) ارائه مدل بومی برای شکل گیری سیاست های زیست محیطی ایران📜شناسایی علل تاثیرگذار برون سپاری خدمات شهری با مدل سوات📜مبانی نظری شناسایی علل تاثیرگذار برون سپاری خدمات شهری با مدل سوات📜پروپوزال شناسایی علل تاثیرگذار برون سپاری خدمات شهری با مدل سوات📜پرسشنامه شناسایی علل تاثیرگذار برون سپاری خدمات شهری با مدل سوات📜شناسایی رابطه بین مدیریت برنامه ها و اثربخشی برنامه های صدا و سیما📜مبانی نظری شناسایی رابطه بین مدیریت برنامه ها و اثربخشی برنامه های صدا و سیما📜پاورپوینت هدف گذاری در سازمان و ارزیابی عملکرد📜پروپوزال شناسایی رابطه بین مدیریت برنامه ها و اثربخشی برنامه های صدا و سیما📜پرسشنامه شناسایی رابطه بین مدیریت برنامه ها و اثربخشی برنامه های صدا و سیما📜سابقه و کیفیت تکوین مدیریت و بررسی نظریه های متقدم و متاخر مدیریت اسلامی📜پاورپوینت بهداشت آب 📜پاورپوینت بهداشت مواد غذايي